Przejdź do treści
Głos z piwnicy, czyli film o tym, w jaki sposób zahamować odpływ pieniądza z Polski


Drodzy Widzowie

Mechanizm dowodu społecznego wpływa na nas w wielu obszarach. Między innymi w obszarze handlu. Każdy produkt reklamowany bardzo intensywnie, staje się produktem znanym i kupowanym powszechnie.
Głos z piwnicy
Widząc taki produkt na półce w sklepie, mechanizm dowodu społecznego podpowiada nam, że my też powinniśmy chcieć go kupić. W ten sposób duże firmy, które stać na intensywną reklamę swoich produktów, osiągają przewagę nad mniejszymi firmami. Przewaga posiadanego kapitału ma tu zaczenie podstawowe.
W naszym kraju kupując produkty bardziej znane, statystycznie kupujemy je w większości w sklepach zagranicznych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ przewaga posiadanego kapitału sprawia, że sklepy zagraniczne są bardziej intensywnie reklamowane. Przewaga posiadanego kapitału sprawia też, że sklepy te są większe i jest ich więcej.

Co to oznacza dla nas, dla społeczeństwa polskiego?

Kupowanie polskich produktów w zagranicznych sklepach na pierwszy rzut oka wydaje się prawidłowe, jednak po głębszej analizie pogląd ten ulega zmianie. Postępowaniem takim uzależniamy bowiem polskich producentów od zagranicznych sprzedawców.
Kupując w zagranicznych sklepach doprowadzamy polskich producentów najpierw do uzależnienia, następnie do bankructwa, a w konsekwencji do przejęcia icj majątku przez kapitał zagraniczny.
Kupując polski produkt w zagranicznym sklepie nie działamy na korzyść polskiego producenta. Działamy na korzyść zagranicznego sprzedawcy.

Do czego to prowadzi?

W cenie każdego towaru zawarty jest zysk - marża. Kupując cokolwiek w sklepie zagranicznym doprowadzamy do odpływu pieniądza. Tracimy ten pieniądz. Pieniądz ten przestaje poruszać się wśród nas. Przestaje pracować dla nas, a zaczyna pracować dla tych firm, w których pieniądze te wydajemy.
Efekt odpływu widać gołym okiem. Nasz kraj posiada coraz większy dług. Coraz więcej polskich zakładów produkcyjnych i sklepów znajduje się w rękach firm zagranicznych.
Najbardziej bulwesujący jest jednak fakt, że to my sami, naszą pracą wytwarzamy pieniądz, który w procesie kupowania oddajemy firmom zagraniczntm, gdzie następnie pieniądz ten służy do przejmowania kontroli nad majątkiem naszego kraju.
W ten sposób kupując w sklepach zagranicznych, czyli pozwalając na odpływ pieniądza z czasem stracimy wszystko, co posiadamy jako naród. W perspektywie czasu - nikt nie umie określić, jaki to będzie czas, lecz logicznym jest, że zadłużanie się i przejmowanie naszego majątku narodowago nie może trwać w nieskończoność - musimy, jako państwo po prostu ... zbankrutować.
O czym jest film?

W filmie opowiadam o tym, w jaki sposób zostaje w praktyce zrealizowany pomysł naszego jedenastoletniego bohatera opowiadania o żyrafie. W filmie opowiadam o tym, jak wykorzystać mechanizm dowodu społecznego mieszkający w naszych umysłach i stworzyć sklep większy niż wszystkie inne po to, by poradzić sobie ze zjawskiem odpływu pieniądza.

Zapraszam na film
Autor
Wszelkie treści niniejszej witryny objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
© Copyright UszczelnienieFMCG.pl | UszczelnienierynkuFMCG.pl
2017-2023r
Wróć do spisu treści